Bektaş Erdugan: Tekstilde 60 milyar dolar hedefini tutturacağız

Kurucusu olduğu Soft Yıkama ile tekstil sektöründe öncü projelere imza atan iş insanı Bektaş Erdugan, tekstil sektörünün 60 milyar dolarlık 2023 hedefine yönelik umutlu konuştu: “Hedefe ulaşmak için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Tekstil sektörü 60 milyar dolar ihracat hedefini tutturacak.”

Bektaş Erdugan: Tekstilde 60 milyar dolar hedefini tutturacağız

Tekstil ürünlerine ilişkin yıkama faaliyetlerinde bulunan Soft Yıkama’nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Bektaş Erdugan, Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında 500 milyar dolarlık ihracat hedefinde tekstil sektörünün rolünü yorumladı. Yenilikçi yaklaşımları ve Ar-Ge’ye verdiği önemle adından söz ettiren başarılı iş insanı, “Tekstil ve hazır giyimde 2023 hedefleri kapsamında sektörün 60 milyar dolarlık ihracat yapması bekleniyor. Yaşadığımız yoğunluk bu hedefi tutturacağımızı gösteriyor” diyerek sektöre olan inancını ortaya koydu.

TEKSTİLDE 2023 HAREKETLİ BİR YIL OLACAK

Sıfır atık ve sürdürülebilirlik mottosuyla taktir toplayan çalışmalara imza atan ünlü iş insanı, “Tam kapasite ile çalışıyoruz. Üstelik bunu insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen yöntemlerle yapıyoruz” deyip ekledi: “Global ekonomik kriz ortamında kaynakların verimli kullanılmasına azami önem gösteriyoruz. Ayrıca, sağlığa zarar vermeyen “strike yıkama” tekniğinin ardından “hybrid yıkama” modelini hayata geçirdik. Bu teknikler sürdürülebilirliğe katkı sunarken bize zaman ve maliyet açısından da önemli avantajlar sağlıyor. Bu sayede tüm müşterilerimizin taleplerine cevap verebiliyoruz. Bu da Ar-Ge’nin önemini ortaya koyuyor.”

Add Comment